O nás

NÁŠ CIEĽ JE JEDNODUCHÝ

Chceme deťom a mládeži prezentovať prírodu ako krásny dar, v jej lone ponúkať neopakovateľný a jedinečný zážitok, ako impulz pre zdravý a zodpovedný život. Originálnou hrou, populárnym športom, umeleckou tvorbou, pravidlami samohodnotenia, tímovou družnosťou.

Chceme, aby zážitok riadil certifikovaný odborník s aspektom na vek, zdravie a bezpečnosť, aby v každom našom zážitku bolo malé posolstvo o udržateľnosti veľkého ekologického systému, aby v každom účatníkovi zahorel malý plamienok sebapoznania.

AK MÁTE CHUŤ, KĽUDNE SA K NÁM PRIDAJTE

Združujeme všetkých, ktorí to myslia z mladou generáciou podobne ako my. Naša cesta nám umožňuje organizovať vzdelávacie aktivity, komunikovať s celým spektrom spoločnosti, realizovať originálnu zážitkovú pedagogiku.

Združujeme tých, ktorí vnímajú novú generáciu ako hlavnú hodnotu spoločnosti. Generáciu, ktorá má právo dostať od nás do vienka to najlepšie, generáciu, ktorá potrebuje, aby s ňou komunikovali správni ľudia.

To je naša fatralandia

Základný createam

Barbora De - Dona

Barbora De - Donová

Konzultantka programov, lektorka tímov na švp, zážitkových kurzov

Študujem Sociálnu pedagogiku na MU v Brne, najviac sa zaujímam o zážitkovú pedagogiku a neformálne vzdelávanie. Mám skúsenosti z medzinárodných projektov, tréningov, lektorovaním vzdelávacích programov. Som entuziastická, aktívna a spoločenská osoba. Baví ma cestovať, spoznávať nových ľudí, miesta, zdielať skúsenosti a rozvíjať sa v rôznych oblastiach. Vždy som mala rada spoločnosť okolo seba a najradšej pracujem v tíme. Špecifické úchylky: na prechode chodím vždy na zelenú.

 

Patrik Rožár

Patrik Rožár

Konzultant programov, lektor tímov na švp, zážitkových kurzov

Som komunikatívny, priateľský a vynaliezavý. Rád hľadám nové spôsoby práce, iné možnosti riešenia. Veľmi rád pracujem v tíme, no samostatná práca mi tiež nie je cudzia. Snažím sa vyhľadávať nové príležitosti a možnosti. Rád sa vzdelávam v oblastiach práce s ľuďmi, spôsobmi učenia, vedením tímu/ skupiny a zbieraním nových metód, techník. Študujem Sociálnu pedagogiku a voľný čas na MU v Brne. Mám niekoľko ročné skúsenosti s prácou s ľudmi, resp. vedením ľudí a detí. Zúčastnil a podieľal som sa na viacerých medzinárodných tréningoch, projektoch a aktívne sa snažím zlepšovať ako školiteľ, facilitátor a tréner. Pikoška: Nemôžete veriť úplne všetkému :)

 

Erik Voltemar

Erik Voltemar

odborný garant rybárskeho kurzu Ryby, relax, príroda 2018

Mojou najväčšou vášňou sú ryby a život pod vodnou hladinou. Osem rokov sa venujem profesionálnemu lovu trofejných rýb, prevažne kaprov, za môj najvýznamnejší pretekársky úspech môžem označiť post juniorského vicemajstra Európy pre rok 2015. Vyštudoval som odbor rybárstvo na SoŠ v Ivanke pri Dunaji, ukončil bakalársky odbor zootechnik na Mendelovej univerzite, teraz študujem magisterský študijný program Rybárstvo a Hydrobiológia na ústave Zoológie, Rybárstva, Hydrobiológie a Včelárstva na Mendelovej univerzite.

Vedeniu a výchove mládeže zážitkovou pedagogikou sa venujem päť rokov ako odborný lektor a vedúci rybárskeho tábora, školy v prírode, dni detí, víkendov mladých rybárov, detských rybárskych krúžkov. Pôsobím aj ako rozhodca na rybárskych pretekoch medzi ktoré patrili aj juniorské majstrovstvá sveta a majstrovstvá sveta v love kaprov. Zúčastnil som sa niekoľkých významných školení, medzi ktoré patrí aj medzinárodný projekt na školenie animátorov s názvom Way To Go.

 

Veronika Ďurišová

Veronika Ďurišová

kreatívne riešenia, realizácia kostýmov, rekvizít, tvorba nových produktov

Rada komunikujem prostredníctvom umenia. Vyštudovala som scénickú a kostýmovú tvorbu na divadelnej fakulte VŠMU v Bratislave, kde som nadobudla prax pri tvorbe divadelného predstavenia a v rôznych dalších odboroch výtvarného umenia.

V súčastnosti sa ale mojimi kulisami stal svet samotný a moja zvedavosť ma núti cestovať naprieč rôznymi kultúrami. Našla som zmyslel pri tvorbe diel ktoré odrážajú rozmanitosť životného prostredia a človeka v ňom. Baví ma organizovať vlastné projekty, kde umenie doslova ožíva v priestore alebo na našom vlastnom tele.

 

Martina Tietz

Martina Tietz

zakladateľ Fatralandie, korporátna identita, architektonické štúdie

Po nádherných rokoch venovaných mojim dvom deťom rada realizujem vízie, ktoré posúvajú hranice. Po skončení architektúry na STÚ v Bratislave som mala možnosť v medzinárodnom tíme v Prahe tvoriť vízie a štúdie rôznych veľkolepých projektov po celom svete. Budem rada, ak niektorá z našich nových štúdií, ktoré tvoríme nájde realizátora aj na Slovensku.

 

Štefan Šušlik

Štefan Šušlik

zakladateľ Fatralandie, koordinátor zážitkových kurzov, partnerstvá

Všetko to začalo v roku 1992, keď som za Nitrou v malej dedinke budoval ako detský minister športu prvý originálny prázdninový projekt pre deti. A to robím posledných 25 rokov s rôznymi partnermi a tímami. Trošku som zostarol, ale viem, že to čo robím, ma baví, napĺňa a má zmysel. Hlavnou inšpiráciou a motiváciou pri tvorbe novej identity sú pre mňa mladí ľudia, ktorí potrebujú niekoho, kto dokáže povzbudiť, nadchnúť, posunúť ďalej, kreatívne tímovo tvoriť. Moje motto: Majte sa ako chcete, ak to naozaj chcete, tak to aj zažijete.

 

Dana Šušliková

Dana Šušliková

zakladateľ Fatralandie, koordinátor školských programov, partnerstvá

Mám chuť ponúkať pani učiteľkám a riaditeľkám školy v prírode, lyžovačky, hľadať nové možnosti, poskytovať oporu a zázemie nie vždy jednoduchým procesom v našom malom zážitkovom svete s názvom Fatralandia. Moje motto: Čas vyrieši všetko, nehas, čo Ťa nepáli.

 

Partneri

Norbert Grofčík

Norbert Grofčík

  • Majster sveta 2016 Chorvátsko + naj mužský talent súťaže
  • Finalista THE DANCER – naj tanečník Česko-Slovenska
  • Titul choreografa roku 2016
  • Účasť na festivale NEW YORK CITY DANCE PANORAMA 2016 v New Yorku
  • Finalista DANCE STAR GALA NIGHT 2016 – top 20 choreografií sveta
  • Spolupráca so známymi osobnosťami – Majk Spirit, Nela Pocisková, Dominika Mirgová, Suvereno, Rakby atď...
  • Víťaz majstrovstiev sveta v umení Los Angeles WCOPA 2017

odborný garant a realizátor N DANCE KEMPU

 

N dance company

Tanečná škola N DANCE COMPANY pod vedením choreografa roku 2016 - Nora Grofčíka sa zameriava na tanečné hiphopové štýly ako sú hiphop/newstyle, choreography, bboying, popping, locking a iné. Vždy sa snažíme napredovať a modernizovať našu výučbu doplnenú workshopmi so známymi tanečníkmi. Motto: Dôležitá je cesta, nie cieľ!

 

Miloš Švihorík

Miloš Švihorík

odborný poradca a prednášateľ na rybárskom kurze Ryby, relax, príroda 2018

Renomovaný profesionálny tester firmy Nikl, charizmatický a empatický ozajstný človek so stálym úsmevom, ochotný kedykoľvek poradiť, pomôcť. Autor veľkého množstva pútavých odborných článkov, pozerá na Vás takmer z každého rybárskeho časopisu. Aj keď nerád preteká, druhý na medzinárodných pretekoch na Balatóne IBCC - 2016. Najradšej, samozrejme okrem chytania rýb na rôznych prednáškach rozdáva chuť do života, jednoduché pravdivé recepty, ako si život jednoducho vážiť a milovať. Základné životné heslo: Čo zaseješ, to zožneš.

 

Karel Nikl

Karel Nikl, ozajstná česká rybárska legenda, víťaz World Carp Clasic 2016 - majstrovstiev sveta v love kaprov, druhý na medzinárodných pretekoch na Balatóne IBSS - 2016, organizátor projektov na podporu mládeže, výrobca a distribútor značkových potrieb pre rybárov. Viac na www.nikl.cz.

 

Kontakty

Fatralandia, agentúra zážitkov CK
Narcisová 17
949 01 Nitra

0919 079 401
 
 
 
© 2017 - 2018 Fatralandia / All Rights Reserved / Developed by MrCode.NET